Certyfikat GMP: definicja

GMP to skrót od „Good Manufacturing Practice”, czyli szkolenia dobrej praktyki wytwarzania. Jest to zestaw standardów, które mają zastosowanie w produkcji przemysłowej. Dobra praktyka produkcyjna jest szczególnie istotna w przypadku takich branż jak: farmaceutyczna, kosmetyczna czy spożywcza. Ostatni przypadek definiuje np. dobre praktyki wytwarzania żywności. Aktualne wymagania GMP znajdują się tutaj.

Przestrzeganie wymagań GMP ma na celu zapewnienie jakości, skuteczności i bezpieczeństwa produkcji. Wdrażanie GMP jest nie tylko obowiązkiem prawym, ale również warunkiem koniecznym do zapewnienia bezpieczeństwa i skuteczności produktów jakie są wytwarzane w danej firmie. Dlatego bardzo istotne, aby pracownicy, zwłaszcza jeśli biorą udział w procesach produkcyjnych, przeszli szkolenie z zakresu zasad GMP. Szkolenia dotyczące Dobrej Praktyki Produkcyjnej są kluczowe dla przekazania pracownikom niezbędnej wiedzy i umiejętności, które pozwolą na przestrzeganie zasad istniejącego systemu jakości.

Dlaczego szkolenie z systemów GMP (wymagania dobrej praktyki) jest takie ważne?

Podczas szkolenia z zasad GMP pracownicy są zapoznawani z zasadami Dobrej Praktyki Produkcyjnej oraz ich prawidłową interpretacją. Kurs obejmuje teoretyczne zagadnienia oraz praktyczne umiejętności. Tematyka szkolenia obejmuje również pewne specyficzne aspekty systemu jakości. Dzięki temu pracownicy są w stanie zrozumieć i wdrożyć wymagania dobrej praktyki w swojej pracy, co przyczynia się do zapewnienia jakości i bezpieczeństwa produktów dla pacjentów. 

Kup oficjalne szkolenie HACCP/ GHP/ GMP bez wychodzenia z domu!
Certyfikat do samodzielnego wydruku i gwarancja jakości od Webszkolenie!

Jaki jest cel szkolenia GMP?

Dobra praktyka wytwarzania GMP gwarantuje, że finalny produkt, jaki zostanie wytworzony, będzie mógł zostać dopuszczony do obrotu w sposób bezpieczny dla jego odbiorców.

Celem szkolenia GMP jest zapewnienie, że personel odpowiedzialny za produkcję, kontrolę jakości i magazynowanie posiada wiedzę i umiejętności potrzebne do przestrzegania wymagań Dobrej Praktyki Wytwarzania. Udokumentowane umiejętności posiadane przez pracowników są gwarantem, że firma zapewni jakość produktu na najwyższym poziomie.

Szkolenie GMP lub ogólne z systemu HACCP pozwala na minimalizację ryzyka wypuszczenia na rynek produktu niespełniającego określonych standardów, a więc jest niejako zabezpieczeniem dla konsumentów.

Kurs pozwala również na odpowiednie zarządzanie ryzykiem jakości. Pracownicy, którzy odbędą certyfikowany kurs znają zagrożenia, jakie mogą pojawić się w procesach produkcyjnych i potrafią je wyeliminować.

Zobacz darmową próbkę szkolenia

Szkolenie dla branży farmaceutycznej

Szkolenie GMP jest kluczowe dla pracowników firm farmaceutycznych odpowiedzialnych za wytwarzanie produktów leczniczych. Przestrzeganie wymagań GMP farmaceutycznego jest niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo, skuteczność oraz jakość wytwarzanych produktów. Szkolenie z zakresu GMP pozwala na zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu standardów dobrych praktyk wytwarzania, a także pozwala na skuteczne wdrożenie systemu zarządzania jakością. Dzięki temu szkolenia GMP przyczyniają się do zapewnienia zgodności z wymaganiami firm farmaceutycznych oraz minimalizacji ryzyka nieprawidłowości w produkcji produktów leczniczych.

Wygodna forma szkolenia GMP z Webszkolenie — szkolenie online

Wśród szkoleń GMP dostępnych na rynku godne uwagi są kursy oferowane przez Webszkolenie. Firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i dla osób zainteresowanych zagadnieniami oferuje szkolenia z dobrej praktyki wytwarzania w formie online.

Kurs z zakresu dobrych praktyk produkcyjnych można odbyć w dowolnym miejscu i czasie. Korzystając z opcji online nie trzeba martwić się terminem szkolenia, ponieważ wykupione szkolenie dostępne jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Można je rozpocząć i wrócić w dowolnym momencie, nie ma konieczności przechodzenia całego szkolenia jednorazowo. Po zakończeniu kursu użytkownik przystępuje do egzaminu, a po jego zaliczeniu otrzymuje potwierdzenie odbycia szkolenia oraz certyfikat, który jest akceptowany przez wiele instytucji. Szkolenie w tej formie skierowane jest do branży spożywczej, farmaceutycznej, kosmetycznej ale też do pracowników działów produkcyjnych z innych branż.

Otrzymaj oficjalny certyfikat HACCP/ GHP/ GMP bez wychodzenia z domu!
Przejdź kurs HACCP na Webszkolenie.pl

Cena i korzyści wynikające ze szkolenia zakresu dobrych praktyk produkcyjnych w Webszkolenie

Webszkolenie.pl cena szkolenia HACCP wynosi 95 zł.

Dużą korzyścią współpracy z firmą Webszkolenie jest wygodna forma szkoleń online. Tematyka kursów w Webszkolenie to nie tylko podstawy systemów GMP, ale też szczegółowe omówienie specyficznych i szczegółowych zagadnień z zakresu dobrych praktyk produkcyjnych.

Dodatkowo firma oferuje możliwość zwrotu kosztów. Jeśli szkolenia GMP, ale tez inne nie spełnią oczekiwań uczestnika, firma dokona pełnego zwrotu za zapłacone szkolenie.

Szkolenie GMP — podsumowanie

Każda firma jest zobowiązana do dbania o bezpieczeństwo produkcji i wysoką jakość produktu, jaki jest wytwarzany. Dlatego szkolenia z zakresu standardu GMP są bardzo ważne, ponieważ pracownicy będą mogli przestrzegać dobrych praktyk produkcyjnych tylko wtedy, jeśli zostaną zapoznani z zagadnieniami GMP. 

Webszkolenie oferuje szkolenia dla:

Warto podkreślić, że powinno wybierać się certyfikowane szkolenia, ponieważ certyfikat GMP, który otrzymuje się po odbytym szkoleniu, jest dla przedsiębiorstw produkcyjnych potwierdzeniem, że przedsiębiorstwo to spełnia wymagania dobrej praktyki produkcyjnej.

Zamów szkolenie online
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony dla potrzeb użytkowników. Korzystanie z tej strony oznacza akceptację plików cookie i podobnych techniologii. Akceptuje Warunki korzystania