Zleć szkolenia BHP firmie Webszkolenie

Zlecenie szkolenia BHP firmie zewnętrznej to praktyczne rozwiązanie, ponieważ organizacja instruktażu z zakresu higieny pracy jest często dużym wyzwaniem. Dopuszczenie pracownika do wykonywania pracy wymaga przeprowadzenia szkolenia BHP i zapoznania go z informacjami z zakresu bezpieczeństwa. Należy w sposób jasny przedstawić informacje dotyczące higienicznych warunków pracy osobom zatrudnionym, a także przekazać im wiedzę na temat rodzaju wykonywanej pracy i zasad BHP w danym miejscu pracy.

Jak zorganizować szkolenia BHP w zakładzie pracy?

Przed dopuszczeniem do wykonywania zadań trzeba zapewnić pracownikom odpowiednie szkolenie BHP. Również w przypadku osób zatrudnionych na umowy cywilnoprawne – na przykład na podstawie umowy zlecenia – warto dać im możliwość odbycia szkolenia BHP, aby przekazać podstawową wiedzę na ten temat.

W odniesieniu do stosunku pracy wstępne szkolenie BHP, a także szkolenia okresowe BHP są obowiązkowe. Na podstawie kodeksu pracy należy przeprowadzić szkolenie BHP przed rozpoczęciem pracy na danym stanowisku, a później powtarzać wiedzę w formie szkolenia okresowego.

Szkolenia online w zakresie BHP

Szkolenie wstępne BHP online może być wygodnym sposobem na przeprowadzenie instruktażu dla osób pracujących zdalnie. Podobnie jest w przypadku szkolenia okresowego BHP na odległość. Metoda ta umożliwia czytelne przekazywanie informacji w dowolnie wybranym czasie.

Podczas szkoleń na odległość można łatwo przekazać wiedzę o:

 • zakresie obowiązków BHP pracowników zatrudnionych w firmie,
 • bezpieczeństwie pracy,
 • warunkach wykonywania zlecenia i obowiązków BHP zleceniobiorców w przypadku umowy cywilnoprawnej,
 • środowisku pracy,
 • obowiązkach służby BHP,
 • zasadach na stanowiskach pracy,
 • bezpieczeństwie pracowników zatrudnionych w firmie,
 • procedurach w sytuacji wystąpienia w zakładzie pracy wypadku,
 • obowiązkach BHP pracodawcy,
 • warunkach wykonywanej pracy,
 • czynników organizujących pracę.

Pracodawca ma obowiązek zaplanowania szkolenia wstępnego dla pracowników zatrudnionych w danym podmiocie i regularnej organizacji szkoleń okresowych BHP.

Jak zorganizować szkolenie BHP osobom zatrudnionym?

Pracodawca ma obowiązek organizacji szkoleń, który może realizować na różne sposoby. Instruktaż wstępny dla pracowników zatrudnionych w firmie powinien się odbyć przed dopuszczeniem ich do pracy.

Kup oficjalne szkolenie BHP bez wychodzenia z domu!
Certyfikat do samodzielnego wydruku i gwarancja jakości od Webszkolenie!

W ofercie firmy Webszkolenie znajdują się zdalne szkolenia okresowe BHP i kursy wstępne dla osób pracujących zdalnie, przeznaczone między innymi dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach biurowych, związanych z edukacjąmedycynąhandlowych oraz wielu, wielu innych. Sprawdź całą ofertę Webszkolenie i wybierz szkolenie idealnie dopasowane do Twojego miejsca pracy.

Specjalista BHP czy zewnętrzna firma?

Obowiązki BHP pracodawcy można realizować z pomocą specjalisty BHP zatrudnionego w firmie lub też firmy zewnętrznej.

Specjalista BHP dostępny w przedsiębiorstwie przez cały czas może w dowolnym momencie przeprowadzić pracownikowi, czy zleceniobiorcy szkolenie BHP. Stałe zatrudnienie specjalisty BHP oznacza jednak, że jest on obecny w strukturze firmy również w sytuacjach, gdy nie ma zapotrzebowania na jego wsparcie.

Powierzenie zadań związanych z prowadzeniem szkoleń dla osób fizycznych wykonujących pracę w przedsiębiorstwie firmie zewnętrznej pozwala na realizację zadań z zakresu obowiązków BHP wtedy, gdy jest na to zapotrzebowanie w danym podmiocie. Zapraszamy serdecznie do współpracy z nami i zamówieniem pakietu szkoleń dla swoich pracowników.

Szkolenia BHP z Webszkolenie

Dzięki zdalnym szkoleniom BHP pracowników dostępnym w ofercie firmy Webszkolenie możesz łatwo umożliwić osobom zatrudnionym realizację obowiązku szkolenia BHP wstępnego dla osób pracujących zdalnie, czy też szkolenia BHP okresowego. Zastanów się, jakiego rodzaju szkolenia potrzebujesz i skontaktuj się z nami!

Zobacz darmową próbkę szkolenia

Starannie opracowany program oferowanych przez nas szkoleń BHP online umożliwia przejrzyste przekazywanie wiedzy. Certyfikat potwierdzający ukończenie kursu można wydrukować lub przechowywać w formie elektronicznej. Wykorzystując dostępne w naszej ofercie szkolenia BHP online, nie musisz poświęcać czasu na szereg kwestii organizacyjnych takich jak przygotowywanie dokumentacji, czy sali szkoleniowej.

Zamów szkolenie online
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony dla potrzeb użytkowników. Korzystanie z tej strony oznacza akceptację plików cookie i podobnych techniologii. Akceptuje Warunki korzystania