Okresowe szkolenie BHP online

Jeśli tutaj trafiłeś, to znaczy, że szukasz najlepszego szkolenia okresowego z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy dla siebie lub pracowników Twojej firmy.

Kup certyfikowane szkolenie BHP od Webszkolenie.pl, które zrealizujesz w wygodnej formie online, w dogodnym dla siebie miejscu i czasie.

Dla kogo?

 • pracowników firm,
 • kierowników,
 • służby BHP,
 • osób chcących zdobyć wiedzę w dziedzinie BHP.

Zapisz się już dziś i uzyskaj certyfikat online!

Szkolenia BHP online

Firmą, która oferuje wysokiej jakości szkolenia okresowe BHP jest Webszkolenie.

Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu oferuje kursy, które spełniają wszystkie prawnie określone normy, a po odbyciu szkolenia BHP wystawia certyfikat.

Ponadto Webszkolenie oferuje gwarancje zwrotu pieniędzy w sytuacji, jeśli szkolenie nie spełni oczekiwań uczestników.

Internetowe szkolenia BHP to wygodna forma kursów, w ramach której można zrealizować szkolenie z zakresu BHP zarówno okresowe, jak i wstępne dla osób pracujących zdalnie.

Kup oficjalne szkolenie BHP bez wychodzenia z domu!
Certyfikat do samodzielnego wydruku i gwarancja jakości od Webszkolenie!

Jak wygląda szkolenie okresowe BHP online?

Odbywanie kursów BHP online w firmie Webszkolenie pozwala w wymierny sposób zaoszczędzić czas i pieniądze.

Szkolenia internetowe trwają zdecydowanie krócej. Nie są też prowadzone w formie kilkugodzinnego wykładu. Pracownik może w dowolnym momencie przerwać szkolenie i wrócić do niego w późniejszym terminie. Do zrealizowania szkolenia potrzebny jest jedynie sprawny komputer lub urządzenie mobilne, posiadające dostęp do internetu. Obecność pracownika służby BHP nie jest niezbędna – osoba realizuje szkolenie w dowolnym miejscu i czasie.

Taki kurs zakończony jest testem, który potwierdza zdobytą wiedzę. Zdanie testu jest niezbędne, żeby uzyskać certyfikat.

Jak wybrać najlepsze szkolenie okresowe BHP?

Przeszukując oferty różnych firm, duże znaczenie ma zakres i program szkolenia BHP. Kurs powinien być dostosowany do branży i stanowiska, na jakim pracuje uczestnik.

Dodatkowo, co bardzo ważne, szkolenie powinno być akceptowane przez Państwową Inspekcję Pracy i pozostałe jednostki nadzorujące. Żeby spełnić ten warunek, musi być zgodne z warunkami określonymi w rozporządzeniu Ministra Pracy i Gospodarki ws. szkoleń z dziedziny BHP z dnia 27 lipca 2004 roku.

Dużym plusem jest, że szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu. Taki dokument jest niezbędny, np. w przypadku kontroli w firmie.

Dlaczego szkolenie wstępne BHP nie jest wystarczające?

Szkolenie wstępne BHP muszą odbywać wszyscy pracownicy. Obowiązek ich organizacji należy do osób kierujących pracownikami. Takie szkolenia pozwalają zaznajomić pracownika z zasadami obowiązujemy w przedsiębiorstwie, a także przedstawiają zagrożenia, jakie mogą występować na danym stanowisku.

Niemniej, samo szkolenie wstępne BHP nie może być wystarczające. Wynika to z faktu, że zagrożenia i wymagania BHP mogą ulegać zmianom, np. w wyniku zmian w procesach produkcyjnych, wprowadzenia nowych technologii, czy zmiany w przepisach prawnych.

Właśnie dlatego bardzo ważne jest, żeby regularnie przeprowadzać szkolenia okresowe BHP. Określone jest to w obowiązujących przepisach prawa, z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Program szkolenia BHP powinien pozwalać na aktualizację wiedzy pracowników w temacie zagrożeń i przedstawiać sposoby minimalizacji ryzyka w miejscu pracy dostosowywania wymagań BHP do zmieniających się okoliczności.

Dlaczego trzeba realizować szkolenie okresowe z zakresu BHP?

Wiele krajów, w tym Polska, zobowiązuje pracodawców do organizowania okresowych szkoleń BHP dla swoich pracowników. Jednym z obowiązujących w Polsce przepisów w tym zakresie jest ustawa o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy.

Wypełnianie obowiązku w zakresie szkoleń BHP pozwala na spełnienie wymogów prawnych oraz minimalizację ryzyka odpowiedzialności karnej i cywilnej za wypadki przy pracy i choroby zawodowe pracowników.

Realizacja szkoleń okresowych jest gwarancją, że pracownicy posiadają aktualną wiedzę na tematy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Ponadto pozwalają one na uaktualnianie informacji o obowiązujących przepisach i standardach w zakresie BHP. Dzięki temu pracownicy są bardziej świadomi zagrożeń związanych z ich pracą oraz umieją stosować właściwe środki ostrożności.

Zobacz darmową próbkę szkolenia

Warto pamiętać, że wypadki przy pracy czy choroby zawodowe są kosztowne zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy. Dlatego inwestycja w regularne szkolenia okresowe BHP powinna mieć priorytetowe znaczenie.

Więcej o zasadach dotyczących szkoleń BHP można przeczytać tutaj.

Ile ważne jest szkolenie BHP?

Ważność odbytego szkolenia BHP jest określona w rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. Nie ma jednego uniwersalnego terminu, który dotyczyłby wszystkich pracowników.

Dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych, na których praca wiąże się z najwyższym stopniem zagrożenia dla zdrowia i życia, okres ważności szkolenia wynosi rok. Pozostałe osoby, pracujące na stanowiskach robotniczych, gdzie ryzyko jest mniejsze, powinny odbywać kurs co 3 lata. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, stanowisko robotnicze to takie, na którym podczas bieżącej pracy przeważają czynności, wykonywane przy zaangażowaniu mięśni człowieka.

W przypadku innych stanowisk niezwiązanych z pracą robotniczą szkolenie należy odbywać nie rzadziej niż co 5 lat. Wśród stanowisk, których dotyczy 5-letni okres ważności szkolenia, można wymienić:

 • osoby kierujące pracownikami,
 • pracodawcy,
 • technolodzy produkcji,
 • pracownicy techniczni,
 • pracownicy służby zdrowia,
 • sprzedawcy i kasjerzy,
 • przedstawiciele handlowi,
 • nauczyciele,
 • lekarze weterynarii.
Otrzymaj oficjalny certyfikat BHP bez wychodzenia z domu!
Przejdź kurs BHP na Webszkolenie.pl

Podsumowanie

Okresowe szkolenia BHP to bardzo ważny element dbania o bezpieczeństwo pracy w firmie. Obowiązek organizowania szkoleń BHP spoczywa na pracodawcy, który ma za zadanie zapewnić swoim pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy oraz minimalizować ryzyko wypadków i chorób zawodowych. Szeroka dostępność szkoleń online pozwala na szybką organizację kursów, a dalej ich wygodną i przystępną realizację.

Warto wybrać szkolenie wysokiej jakości, certyfikowane i dostosowane do konkretnej branży. Takie właśnie kursy oferuje firma Webszkolenie.

Zamów szkolenie online
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony dla potrzeb użytkowników. Korzystanie z tej strony oznacza akceptację plików cookie i podobnych techniologii. Akceptuje Warunki korzystania